Targa heategija lühikursus

Parim viis efektiivse altruismi kohta rohkem teada saada on targa heategija lühikursusel osalemine. Kursus kestab 8 nädalat, mille käigus toimuvad arutelurühmad valitud teemade kohta ning üks-ühele vestlused, mis aitavad sul saadud teadmisi enda elus ja karjääris rakendada. Kursuse maht on kolm tundi nädalas.

Järgmine lühikursus toimub 2022. aasta kevadel. Vajuta allolevale nupule, kui tahad meeldetuletust registreerimise avanemisest.

Lühikursusele kandideerimine kestab 30. jaanuarini.

TAHAN MEELDETULETUST
KANDIDEERIN LÜHIKURSUSELE

Informatsioon lühikursuse kohta

Targa heategija lühikursus on 8-nädalane programm, mille eesmärk on aidata sul mõelda, kuidas oma õpingute ja karjääriga maailma positiivselt mõjutada. Sa saad igal nädal kokku umbes kolme teise osalejaga ning ühe vestlusjuhiga ja loed iseseisvalt materjale ning arutled nende sisu üle oma grupiga. Kokku võtab kursusel osalmine aega vaid kolm tundi nädalas: 1,5 tundi arutledes ja 1,5 lugedes. Vestlused toimuvad vastavalt oludele Tartus, Tallinnas ja virtuaalselt.

Lisaks iganädalastele kohtumisele on sul võimalik tutvuda ka osalejatega teistest gruppidest ning saada personaliseeritud karjäärinõu.

Lühikursuse teemad

Nädal 1. Erakordne võimalus teha head

Miks on oluline olla head tehes läbimõeldud ja põhjalik? Kuidas valida erinevate hea tegemise viiside vahel?

Nädal 2. Mõttetööriistad

Kuidas võrrelda probleemide olulisust? Mida tähendavad mõisted “kontrafaktiline mõtlemine”, “piirväärtus” ja “keskväärtus” ja miks need on hea tegemisel olulised?

Nädal 3. Üleilmne vaesus ja areng

Puudus ja haigused põhjustavad vaeseimale osale inimkonnast pidevalt tohutuid kannatusi. Kust probleemi lahendamisega alustada? Miks on hädavajalik vaadata sekkumiste kulutõhusust? Kui rikas ma olen?

Nädal 4. Loomade heaolu

Kuidas teha kõige rohkem head loomi aidates? Kuivõrd peaksime väärtustama loomade elusid? Kuidas erinevad inimeste ja loomade kannatused?

Nädal 5. Kaugtulevik

Kuidas teha teha kõige rohkem head kindlustades inimkonnale positiivse ja pika tuleviku? Kui inimkond niipea ei hävi, siis hakkab tulevikus eksisteerima palju rohkem inimesi, kui siiani on elanud. Kas peaksime ka nende heaolule mõtlema?

Nädal 6. Eksistentsiriskid

Inimkonnal pole kunagi varem olnud nii suuri võimeid ennast hävitada, või ennast päästa. Kuidas tagada, et kasutame oma võimeid parimate eesmärkide tarbeks? 

Nädal 7. Karjäärid

Tutvustame Oxfordi teadlaste organisatsiooni 80,000 Hours soovitusi karjääriarenguks. Räägime potentsiaalselt väga suure mõjuga karjääriteedest.

Nädal 8. Kriitika ja praktika

Mis võivad olla komistuskohad tõhusa heategemise lähenemist kasutades? Vaatame, kuidas kursusel õpitud mõtteid ja lähenemise päriselus kasutatakse. Tutvume organisatsioonidega.