Parim viis efektiivse altruismi kohta rohkem teada saada on targa heategija lühikursusel osalemine. Kursus kestab 7 nädalat, mille käigus toimuvad arutelurühmad valitud teemade kohta ning üks-ühele vestlused, mis aitavad sul saadud teadmisi enda elus ja karjääris rakendada. Kursuse maht on kolm tundi nädalas.
Lühikursusele kandideerimine sulgub 5. veebruaril kell 23:59.
Targa heategija lühikursus on 7-nädalane programm, mille eesmärk on aidata sul mõelda, kuidas oma õpingute ja karjääriga maailma positiivselt mõjutada. Sa saad igal nädal kokku umbes kolme teise osalejaga ning ühe vestlusjuhiga ja loed iseseisvalt materjale ning arutled nende sisu üle oma grupiga. Kokku võtab kursusel osalmine aega vaid kolm tundi nädalas: 1,5 tundi arutledes ja 1,5 lugedes. Vestlused toimuvad vastavalt oludele Tartus, Tallinnas ja virtuaalselt.
Lisaks iganädalastele kohtumisele on sul võimalik tutvuda ka osalejatega teistest gruppidest ning saada personaliseeritud karjäärinõu.
Lühikursus on tasuta.
Uurime, miks on oluline hoolikalt läbi mõelda, kuidas oma aega ja raha teiste aitamiseks kulutada, ning miks "skautlik mõtteviis" on parimate võimaluste leidmiseks ülioluline.
Mõned sekkumised tunduvad olevat palju tõhusamad kui teised. Me jagame ühte mõju hindamise vahendit ja vaatleme üht paljulubavat valdkonda: ülemaailmse vaesuse vähendamine.
Kas me peaksime hoolima nii mitteinimeste kui ka inimeste kannatustest? Selle küsimuse kõrval selgitame eeldatava väärtuse ja erapooletu altruismi ideid.
Näib, et inimkond seisab silmitsi eksistentsiaalsete riskidega: võimalus katastroofiks, mis hävitab meie pikaajalise potentsiaali. Üheks selliseks ohuks on tulevane pandeemia, mis on hullem kui COVID-19.
Milline näeks maailm välja, kui me võtaksime oma lapselaste lapselaste huve sama tõsiselt kui meie enda huve? Sel nädalal keskendume pikemaajalisusele ja vaatleme prognoosimisvahendeid, mis võiksid aidata meil tulevikku ennustada.
Ekspertide arvamused ja mitmed erinevad argumendid viitavad sellele, et transformatiivne tehisintellekt võidakse välja töötada sel sajandil. Kuidas see võib muuta meie tulevikku ja kas me peaksime muretsema?
Arutame, kuidas rakendada tõhusa heategemise põhimõtteid oma elus, eelkõige oma karjääri kaudu