Targa heategija lühikursus

Parim viis efektiivse altruismi kohta rohkem teada saada on targa heategija lühikursusel osalemine. Kursus kestab 8 nädalat, mille käigus toimuvad arutelurühmad valitud teemade kohta ning üks-ühele vestlused, mis aitavad sul saadud teadmisi enda elus ja karjääris rakendada. Kursuse maht on kolm tundi nädalas.

Järgmine lühikursus toimub 2022. aasta sügisel. Vajuta allolevale nupule, kui tahad meeldetuletust registreerimise avanemisest.

Lühikursusele kandideerimine kestab 4. veebruarini.

TAHAN MEELDETULETUST
KANDIDEERIN LÜHIKURSUSELE

Informatsioon lühikursuse kohta

Targa heategija lühikursus on 8-nädalane programm, mille eesmärk on aidata sul mõelda, kuidas oma õpingute ja karjääriga maailma positiivselt mõjutada. Sa saad igal nädal kokku umbes kolme teise osalejaga ning ühe vestlusjuhiga ja loed iseseisvalt materjale ning arutled nende sisu üle oma grupiga. Kokku võtab kursusel osalmine aega vaid kolm tundi nädalas: 1,5 tundi arutledes ja 1,5 lugedes. Vestlused toimuvad vastavalt oludele Tartus, Tallinnas ja virtuaalselt.

Lisaks iganädalastele kohtumisele on sul võimalik tutvuda ka osalejatega teistest gruppidest ning saada personaliseeritud karjäärinõu.

Lühikursuse teemad

Nädal 1. Tohutu võimalus teha head

Esimesel nädalal arutame moraaliküsimuste alustalade üle - mille järgi me otsustame, mis on hea või halb? Kas meil on kohustus teha head? Kuidas valida erinevate hea tegemise viiside vahel?

Nädal 2. Otsustusteooria I

Oluline osa efektiivse altruismi lähenemisest on küsimuste väga hoolikas läbimõtlemine. Et oskaksid seda kursuse jooksul ja edaspidi paremini teha, pühendame järgmised kaks nädalat erinevatele meetoditele kuidas paremini otsustada, ning kuidas vältida levinud eksimusi mõtteprotsessides.

Nädal 3. Otsustusteooria II

Jätk eelmise nädala teemale.

Nädal 4. Üleilmne vaesus ja areng

Puudus ja haigused põhjustavad vaeseimale osale inimkonnast pidevalt tohutuid kannatusi. Kust probleemi lahendamisega alustada?

Nädal 5. Loomade heaolu

"Kui kõrgema intelligentsuse omamine ei anna ühele inimesele õigust kasutada teist oma eesmärkidel, siis kuidas saab see anda inimestele õiguse kasutada mitte-inimesi samal eesmärgil?" — Peter Singer

Nädal 6. Eksistentsiohtude vältimine

Inimkonnal pole kunagi varem olnud nii suuri võimeid ennast hävitada, või ennast päästa. Kuidas tagada, et kasutame oma võimeid parimate eesmärkide tarbeks? 

Nädal 7. Karjäärid

Sel nädalal loed Sa Oxfordi organisatsiooni 80,000 Hours karjäärisoovitusi.

Nädal 8. Kriitika ja praktika

Õpime tundma efektiivse altruismi organisatsioone.