Efektiivne Altruism Eesti tegevuste kokkuvõte (03/19-05/19)
Risto Uuk
8. juuni 2019

Selles postituses anname lühiülevaate Efektiivne Altruism Eesti märtsi, aprilli ja mai tegevustest ja saavutustest.

  • Meie tegevuste arv on langenud igakuiselt umbes 34% viimases kvartalis. Meie tegevustes oli uusi osalejaid ligikaudu 130 inimest. Meie ettevõtmistega liitusid 3 uut vabatahtlikku.
  • Korraldasime viimastel kuudel efektiivse altruismi konverentsi videode arutelusid, aruteluõhtuid, koostöötamisi, individuaalseid vestlusi karjäärist ja õhtusööke; tõlkisime ja kirjutasime artikleid; salvestasime taskuhäälingu osasid, algatasime tehisintellektialase arutelurühma, lõpetasime ühe MTÜ mõjuanalüüsi projekti ja teise efektiivse altruismi stipendiumi ning osalesime efektiivse altruismi konverentsil.
  • Osalesime esimesel põhjamaade efektiivse altruismi konverentsil Stockholmis. Meid oli kokku 8, kellega Eestist konverentsile lendasime.
  • Meie kogukonna liige võeti vastu Charity Entrepreneurshipi programmi, mille eesmärk on aidata osalejatel õppida heategevusühingute algatamise kohta ning siis ise üks organisatsioon käima ka panna. Ta kolis selleks Londonisse.
  • Meie kogukonna liige avaldas teadusartikli tehisintellekti poliitikakujundamise teemal teadusajakirjas Big Data and Cognitive Computing.
  • Meie kogukonna liige võitis Jannsen 200 konkursi videoga tõhusast heategemisest kliimamuutuse näitel. Video avaldati Pärnu Postimehes ja tänaseks on seda jagatud sotsiaalmeedias juba üle 190 korra.
  • Annetasime efektiivse altruismi organisatsioonidele kokku üle 1500 euro. Üks üliõpilane tegi andmislubaduse, millega lubas anda vähemalt 1% oma sissetulekutest fikseeritud perioodiks kõige efektiivsematele heategevusühingutele.
  • Jätkasime efektiivse altruismi taskuhäälinguga, milles vestleme inimestega, kes on ühel või teisel moel efektiivse altruismiga seotud ning püüame vestluste kaudu leida kõige efektiivsemaid annetusvõimalusi ja mõjusamaid karjääriteekondi. Praeguseks on üleval 8 osa ja neid on kuulatud üle 700 korra. Üks vestlus Jaan Tallinna, Oliver Laasi ja Tanel Tammetiga tehisintellekti ohtude üle avaldati ka Vikerraadios.
  • Avaldasime efektiivse altruismi rahvusvahelises foorumis artikli sellest, kuidas rahvusvahelistest efektiivse altruismi konverentsidest maksimaalselt palju kasu saada. Lisaks taskuhäälingu osadele avaldasime oma blogis veel 2 postitust, mis räägivad tehisintellekti ohutuse uurimistööst ja sellest, kuidas ükskõik millises töös edu saavutada. Uuendasime kodulehel meie karjäärilehte, õppematerjale ja annetamislehte.

Loe veel