Efektiivne Altruism Eesti tegevuste kokkuvõte (12/18-02/19)
Risto Uuk
12. märts 2019

Selles postituses anname lühiülevaate Efektiivne Altruism Eesti detsembri, jaanuari ja veebruari tegevustest ja saavutustest.

  • Meie tegevuste arv on kasvanud igakuiselt umbes 18% viimases kvartalis. Meie tegevustes oli uusi osalejaid ligikaudu 40 inimest, kellest umbes 10 osalesid vähemalt 2 tegevuses. Meie ettevõtmistega liitusid 5 uut vabatahtlikku.
  • Korraldasime viimastel kuudel efektiivse altruismi konverentsi videode arutelusid, meetupe ja individuaalseid vestlusi karjäärist; tõlkisime ja kirjutasime artikleid; algatasime uue efektiivse altruismi stipendiumi; algatasime efektiivse altruismi taskuhäälingu; korraldasime mitu heategevuslikku pokkeriõhtut; organiseerisime karjääriseminari; õpetasime arutlemistehnikaid ja algatasime ühe MTÜ mõjuanalüüsi projekti.
  • Üks meie kogukonna liige sai sisse Londoni Majandus- ja Politoloogiakooli. See on topuniversities.com edetabeli järgi maailmas sotsiaalteadustes 2. kohal Harvardi ülikooli järel, aga sotsiaalse poliitikakujundamise valdkonnas isegi 1. kohal. Efektiivse altruismiga tegelemine mõjutas teda märkimisväärsel määral nii kandideerimisel kui ka valituks osutumisel.
  • Kaks inimest kandideerisid tehisintellekti turvalisuse uurimistöö laagrisse, üks sai intervjuu vooru. Üks inimene kandideeris Founders Pledge’i Key Relationship Manager’iks. Üks inimene esitas projekti rahastuse saamiseks efektiivse altruismi kaugtuleviku fondile, veel ei ole tulemust teada saanud.
  • Annetasime efektiivse altruismi organisatsioonidele kokku üle 1500 euro. Üks inimene tegi andmislubaduse, millega lubas anda vähemalt 5% oma sissetulekutest fikseeritud perioodiks kõige efektiivsematele heategevustele.
  • Alustasime koostööd Teaduskooliga Jaan Tallinna stipendiumi osas. Stipendiumiga saadetakse olümpiaadidel ja muudel võistlustel edukalt osalenuid ning ühiskondlikult aktiivseid inimesi San Franciscos ja Prahas toimuvatele ratsionaalsusseminaridele. Neid korraldab mittetulundusühing Center for Applied Rationality.
  • Algatasime efektiivse altruismi taskuhäälingu, milles vestleme inimestega, kes on ühel või teisel moel efektiivse altruismiga seotud ning püüame vestluste kaudu leida kõige efektiivsemaid annetusvõimalusi ja mõjusamaid karjääriteekondi. Esimesed osad on jõudnud umbes 150 kuulajani.
  • Avaldasime efektiivse altruismi rahvusvahelises foorumis artikli efektiivse altruismi stipendiumi välja andmisest selleks, et rahvusvahelist kogukonda meie katsetuste abil toetada. Lisaks avaldasime oma blogis kokku 9 postitust, mis räägivad meie ajastu kõige olulisematest moraalsetest probleemidest, targalt annetamisest, valdkonna valimisel neutraalseks jäämisest, loomade heaoluga tegelemisest jms.

Loe veel