Kampaania “Anneta targalt” kutsub tegema tõhusamaid valikuid
EA Eesti vabatahtlikud
14. detsember 2021

10.-24. detsembrini toimub kampaania “Anneta targalt”, mille raames kutsutakse nii eraisikuid kui ka organisatsioone üles enda annetuste tõhususe peale mõtlema. Kampaania raames avalikustatakse veebileht www.annetatargalt.ee.

Anneta Targalt veebilehega tutvustatakse Eesti annetajale targa ja tõhusa annetamise põhimõtteid ning organisatsioone, kellele annetades on tehtud annetusel võimalikult suur mõju. “Annetajal on üldjuhul väga keeruline ise hinnata, kuhu annetades tema panusest kõige rohkem kasu on. Seetõttu oleme siia veebilehele koondanud info kõige mõjusamate rahvusvaheliste annetusvõimaluste kohta.” selgitas annetuskampaania juht Sille-Liis Männik. Veebilehel ja kampaania raames tuginetakse esialgu heategevuste mõju hindaja GiveWell’i soovitustele, edaspidi on soov aga ka tutvustada mõjusaid Eesti organisatsioone. 

GiveWell hindab heategevusorganisatsioonide mõju puhul seda, kui paljusid elusid ning eluaastaid saab ühingu tegevusega päästa ja kui palju elusid saab muuta paremaks. Enamasti on tegemist pigem vaesemate riikide elanikele suunatud abiga, mis keskendub vähem tähelepanu saanud teemadele näiteks nagu malaaria, alatoitumus, nägemispuude ennetamine jne. 

Anneta Targalt platvormil tehtud annetusi kogub MTÜ Efektiivne Altruism Eesti, kes edastab saadud annetused 100% mahus platvormil toodud heategevusühingutele vastavalt annetajate soovitud jaotusele. “Oleme valinud sellise annetuste edastamise süsteemi, et muuta tõhusatele heategevusühingutele annetamine Eesti annetaja jaoks võimalikult mugavaks.” lisas Männik.

Kampaania algatajaks on Efektiivne Altruism Eesti, mis on 2017. aastal loodud organisatsioon. EA Eesti keskendub küsimusele, kuidas aidata teisi nii palju kui võimalik. Organisatsioon korraldab kursuseid, sündmuseid ja toetab üldiselt teadlikkust efektiivsest altruismist.

Lisainfo:

  • Sille-Liis Männik
  • Projektijuht
  • +372 5362 7003
  • sille-liis@efektiivnealtruism.org

Loe veel