Efektiivne karjäär

Mariliis Holmiga toidu tulevikust: rakupõhised ja taimsed lihaalternatiivid

Mariliis Holm on toidutehnoloog, kes arendas maailma esimese tüvirakkudest tuunikala USA iduettevõttes Finless Foods. Täna tegeleb Mariliis rakupõhiste ja taimsete toidutehnoloogia ettevõtete rahastamisega riskikapitali firmas Sustainable Food Ventures, mille ta lõi koos oma abikaasaga 2020. aasta sügisel. Saate käigus räägime Mariliisi kogemustest ja tegemistest, lihaalternatiivide arendamisest maailmas ja Eestis ning sellest, mis võimalused on selles valdkonnas karjääri tegemiseks.

Rainer Kravets
16. september 2021

Hain Luud ja Indrek Kivirik Efektiivse Altruismi lühikursusest

Septembris algab taaskord Efektiivse Altruismi lühikursus ning sel puhul vestlesin kahe EA Eesti liikme, Haini ja Indrekuga just Efektiivse Altruismi lühikursuse teemadel. Juttu tuleb nii lühikursuse formaadist ja arutelu teemadest kui ka üldisemalt lühikursusel osalemise kogemustest.

Olivia Raudsik
24. august 2021

Kristina Meringuga karusloomafarmide keelustamisest

Efektiivse altruismi taskuhääling alustab taas! Esimese saate külaliseks on Kristina Mering, kes on loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president. Meie fookus on Nähtamatute Loomade karusloomafarmide keelustamise kampaanial kuna üsna hiljuti 2. juunil võttis Riigikogu vastu ajaloolise seaduse keelustada karusloomade kasvatamine Eestis 2026. aastaks.

Rainer Kravets
28. juuli 2021

Nelli Jungiga MTÜ Vaikuseminutid tegevusest ja vaimsest tervisest

Efektiivse altruismi taskuhääling alustab taas! Uues hooaja teises saates on külas MTÜ Vaikuseminutite tegevjuht ja juhatuse liige Nelli Jung ning räägime tõenduspõhisest vaimse tervise parandamisest. Juttu tuleb nii MTÜ Vaikuseminutite tellitud ja Tartu Ülikooli läbiviidud mõju-uuringust, mindfullness'ist kui ka üldisemast vaimse tervise olukorrast Eestis.

Olivia Raudsik
28. juuli 2021

Sille-Liis Männikuga targast heategevusest

Efektiivne Altruism Eesti vabatahtlik ja Psühhobussi turundusspetsialist Sille-Liis Männik käis vestlemas Kirsitšilli podcastis targast heategevusest ja efektiivsest altruismist. Saatejuhid olid Victoria Villig ja Maria Rannaväli.

Risto Uuk
23. aprill 2020

Kuidas teha head paremini, 3. osa

William MacAskill alustab tõenäosusele keskenduvat 6. peatükki näitega Fukushima tuumakatastroofist. Fukushima Daiichi tuumajaam asus 2011. aastal aset leidnud maavärina keskpunktist 70 km kaugusel. Ehkki tuumajaama reaktorid lülitusid automaatselt välja, tabas looduskatastroof jaama jahutussüsteemi, mille tulemusena reaktorid hävisid. Kiirgus ise surmasid ei põhjustanud, kuid tagajärjed olid laastavad sellegipoolest – 160 000 inimest evakueeriti, üks sajast hukkus. Kellel lasub süü?

Ann-Marii Vilk
19. juuli 2020

Richard Anniloga efektiivse altruismi kogukonna arendamisest

Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Richard Anniloga, kes on Tartu efektiivse altruismi grupi eestvedaja ja Tartu Ülikooli informaatika üliõpilane. Nad vestlesid efektiivse altruismi kogukonna arendamisest üldiselt, aga kitsamalt efektiivse altruismi kogukonna arendamise mudelitest, rahvusvahelisest liikumisest ja Eesti kogukonnast ning võimalustest efektiivses altruismis ise osaleda.

Risto Uuk
16. mai 2019

Urmo Kübaraga targast annetamisest

Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Urmo Kübaraga, kes on president Kersti Kaljulaidi vabakonnanõunik. Nad vestlesid targast annetamisest, miks tegeleda heategevusega, rahvusvahelisest vs eestipõhisest annetamisest, emotsionaalsest ja ratsionaalsest heategevusest, teenin-et-annetada karjäärist ja paljust muust.

Risto Uuk
1. märts 2019

Holger Kiigega efektiivse altruismi filosoofiast ja vastuväidetest

Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Holger Kiigega, kes on Tallinna Tehnikakõrgkooli filosoofia lektor ja Tallinna Ülikooli filosoofia doktorant. Nad vestlesid efektiivse altruismi filosoofiast ja liikumisest, efektiivsest altruismist kui tagajärje-eetikast, põhjustest efektiivse altruismiga tegelemiseks, võimalikest vastuväidetest efektiivsele altruismile ja ka sellest, kuidas karjääri läbi võimalikult palju head teha.

Risto Uuk
14. veebruar 2019

Mida peaksid töökohta otsides arvestama?

Kuidas võrrelda kaht karjäärivalikut, et aru saada, kui rahuldustpakkuvad ning positiivse mõjuga nad on? Sellise võrdluse tegemine võib peaaegu võimatuna tunduda, ent meie arvame siiski, et taolised mõtisklused saavad valikuni jõudmisele kaasa aidata. Artiklis näitame, kuidas taandada kahe töökoha võrdluse neljale tegurile, mis seega moodustavad meie karjääriraamistiku, kujutades endas täisväärtusliku ning positiivse mõjuga karjääri peamisi tahke.

Andreas Palm
21. november 2018